Back to School: Jak poradzić sobie z początkiem szkoły?

Hejka! Początek szkoły zbliża się wielkimi krokami i pewnie większość z Was zastanawia się, jak będzie funkcjonować po tej, długiej, wa...

Hejka!

Początek szkoły zbliża się wielkimi krokami i pewnie większość z Was zastanawia się, jak będzie funkcjonować po tej, długiej, wakacyjnej przerwie. Dzisiaj przychodzę z kilkoma radami, jak poradzić sobie z organizacją na początku roku szkolnego.


1. Wczesne wstawanie.

Ja mam akurat to szczęście, że budzę się w wakacje przeważnie kilka minut po ósmej, ale są i takie przypadki co zaczynają dzień od pory obiadowe. Lecz nawet  jak na moje wstawanie to i tak za późno. Do szkoły trzeba się przeważnie zbierać w okolicy 6-7 godziny. Jest to ciężkie, ale przyzwyczajając się do tego dosyć powoli ułatwimy sobie zadanie. Najlepiej zacząć już od teraz. Na przykład: pierwszego dnia ustaw sobie budzik na 10, jeśli jesteś tz. nocnym markiem, potem na 9, następnego dnia na 8, aż w końcu na 7. To na prawdę ułatwi nam wstawanie, tylko musimy oczywiście pamiętać, aby nie siedzieć całą noc przed laptopem, telefonem, czy książką, bo takim sposobem nic nam nie ułatwi wstawania.


2. Sumienność i zapamiętywanie

Jestem typem osoby, która przez pierwszy miesiąc nauki jest bardzo zorganizowana, a resztę roku spędza w tak zwanym bałaganie. Czyli po prostu najpierw wszystko pięknie poukładane, a potem już na ostatnią chwilę. Mam nadzieję, że uda mi się to w końcu zrobić w tym roku i będę sumiennie robiła wszystkie zadane prace domowe. Idę w końcu do liceum, a to już kompletnie inne wymagania, niż w gimnazjum. Mój problem polegał w tym, że nie zapisywałam wszystkiego w jednym miejscu, tylko w poszczególnych zeszytach, po czy o połowie zapominałam. Najlepszym pomysłem jest zakupienie sobie jakiegoś kalendarzyka, w którym przy datach zapiszemy wszystkie nasze zadane prace, sprawdziany i tym podobne. Moja rada? Jeśli macie dużo zadań na tydzień zapiszcie na samoprzylepnych karteczkach wszystko co ważne (włącznie z datą) i naklejcie to w miejscu, gdzie najczęściej zaglądacie, np. na biurku. Dzięki temu będziecie wszystko pamiętać.


3. Nowa szkoła, nowi znajomi

Mnie to już czeka kolejny raz. Kiedy szłam do gimnazjum nie znałam tam prawie nikogo prócz mojej przyjaciółki. Teraz aktualnie nie wiem nawet dokładnie do, której idę szkoły, bo złożyłam ponownie podanie. Pewne jest lecz to, że w żadnej z możliwych klas nie będzie żadnej mojej bliższej kumpeli. Ale jak sobie z tym poradzić? Od razu poznać nowych ludzi. Nie zwlekać i czekać, aż ktoś sam do ciebie podejdzie. Bądź tą odważniejszą osobą i zrób pierwszy krok. Podobno to pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc nie udawaj kogoś kim nie jesteś, gdyż najlepiej być samym sobą.


4. Nie kłóć się z nauczycielami!

W tym byłam swojego czasu mistrzem i w sumie nadal czasami mi się to zdarza. Prawda jest taka, że nauczyciel i tak zawsze postawi na swoje. Niestety bardzo często to on ma racje, a nie my. Jeśli z punktacji wynika, że mamy dostać taką ocenę, a nie inną, to znacze po prostu nie douczyliśmy się na sprawdzian, a nie to że profesor się na nas uwziął. Kłótnie z pracownikami szkoły sprawiają więcej problemów, niż dobra. A gdy zrobimy to na początku roku szkolnego nabawimy się jedynie złej opinii, która będzie się być może ciągnąć przez cały rok.sukienka w paski - Romwe
sukienka z kołnierzykiem - Shein


25 komentarze

 1. mogę spytać, do jakiej szkoły zostałaś przyjęta, a gdzie ponownie składałaś papiery? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 33 przyjęta, a do 26 ponownie ;)

   Usuń
 2. Będą filmiki Back to school? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki, bez tych rad mógłbym sobie nie poradzić <3

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak, usuń komentarz, bo przecież tylko ja widzę, że nie umiesz sklecić zdania ❤

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podobał mi się ten post♥

  OdpowiedzUsuń
 6. W jakiej jesteś klasie w 26 LO ? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przecież nie wiem nawet czy się tam dostałam
   :D

   Usuń
 7. drugi zestaw jest moim faworytem! sukienka jest rewelacyjna! <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne rady, z pewnością mi pomogą, bo za rok zaczynam naukę w nowej szkole! :D

  PIANKAOFSTYLE.BLOGSPOT.COM-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy masz zamiar zrobić w filmiku jakieś DIV w związku z powrotem do szkoły?

  OdpowiedzUsuń
 10. zrobisz moze jakis szkolny lookbook ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Zamierzasz poinformować nas(czytelnikow),oczywiście jak sama się dowiesz,czy dostalas się do 26?
  Wgl wiadomo kiedy masz dostać odpowiedz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jednak będziesz chodzić do 26?

   Usuń
 12. Świetny i przydatny post. Kiedy będzie filmikm :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filmik będzie w niedzielę-poniedziałek :)

   Usuń
 13. Świetny i przydatny post. Kiedy będzie filmikm :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny blog! ♥ Obserwuję i zostaję na dłużej :*

  www.m--sblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy na którymś zdjęciu widoczne są piersi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może jakbym je miała to byłyby widoczne... :D

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.