To nie opakowanie jest ważne, lecz to co w środku.

Patrzę w lustro. Widzę najlepiej znaną mi osobę na świecie. Mam wrażenie, że dokładnie wiem, jak wygląda, ale nagle zdaję sobie sprawę, że ...

Patrzę w lustro. Widzę najlepiej znaną mi osobę na świecie. Mam wrażenie, że dokładnie wiem, jak wygląda, ale nagle zdaję sobie sprawę, że widziałam ją tylko i wyłącznie w lustrze oraz na zdjęciach. Jakie to jest dziwne. Nigdy nie zobaczymy siebie na własne oczy. Swojego najlepszego przyjaciela, rodzinę i znajomych widzimy częściej, niż swoje odbicie. Prawie połowa z nas ma kompleksy, bo widzi siebie w lustrze i coś nam nie pasuje. "Chciałabym wyglądać, jak moja znajoma" - no... a ona chciałaby wyglądać jak Ty. Nie ma ludzi idealnych i mało kto jest taki, jaki chciałby być w stu procentach. Jednak staramy się akceptować i w końcu przyzwyczajamy się do tego, jak wyglądamy. To się nazywa pewność siebie, co jest jedną z ważniejszych cech u człowieka.


Gorzej robi się, gdy ktoś zaczyna oceniać nas ze względu na sam wygląd. Prawdopodobnie też nas wcale nie zna. Identycznie jest z ludźmi działającymi w sieci i telewizji. Tak na prawdę większość z Was mnie nie zna, podobnie jak innych blogerów. Nie można nas oceniać ze względu, jak wyglądamy na zdjęciach, bo każdy jet inny i ma inny gust. Przed napisaniem czegoś obraźliwego, na czyiś temat, pomyślmy czy sami chcielibyśmy przeczytać coś takiego o sobie. 


Do napisania tego posta zainspirował mnie Don't Judge Challenge, który o kilku dni zawala mi tablicę na Facebook'u. Niestety nie mogę patrzeć na to, jak pełno osób wstawia te filmiki. Mam wrażenie, że większość z nich zapomniała już na czym polega ta akcja. Nie chodzi tu o to, aby wysmarować się szpetnie szminką na całej twarzy, a potem zaprezentować się w pięknym makijażu, tylko o to, aby pokazać ludziom, że opakowanie nie jest ważne, a osobowość. Pierwsze filmiki, które zamieszczano na Twitterze miały takie przesłanie. Teraz mam wrażenie, że zadufane w sobie dziewczyny chcą tylko pokazać, jakie są piękne całemu światu. Jestem całkowicie za tym challengem, ale jednak wtedy, gdy zrobi się go w normalny sposób, a nie taki, że ludzie zaczną się śmiać z nas dopiero po wstawieniu tego filmiku. 
  Co sądzicie o Don't Judge Challenge?

ps. zapraszam na nowy filmik ;*


15 komentarze

 1. Fajny post, ale moim zdanie Don't Judge Challenge polega na tym,żeby inni ludzie, którzy pochopnie oceniają człowieka po wyglądzie, zobaczyli, że nie ma ludzi brzydkich tylko są Ci, którzy o siebie dbają i Ci, którzy o siebie nie dbają. Myślę, że w grę i tak nie wchodzi piękno wewnętrzne, lecz tylko i wyłącznie zewnętrzne. Poza tym fajne wprowadzenia i zdjęcia.
  PS: W jakim miejscu dokładnie zostały wykonane zdjęcia?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam filmy wczoraj bo Cię oglądam, świetny!
  Cudowne masz włosy, zazdroszczę::<

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej :) nie mam yt, więc pytam tu :) Jak nazywają się piosenki, które użyłaś w filmiku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=ZIxn3ZZxCN0 to jest mashup :)

   Usuń
  2. Dzięki :) a mogłabyś podpisywać pod filmikami jakiej muzyki używasz?

   Usuń
 4. Masz 100% rację co do tych filmików wstawianych przez wiele dziewczyn :) najpierw oszpecą się farbami, a potem z kilkucentymetrową warstwą innej tapety wdzięczą się do kamerki -,- ale ludzie w każdej akcji robią wszystko tak jak im wygodnie. A co było z tym oblewaniem się wiadrem z zimną wodą? O charytatywności wszyscy zapomnieli, aż szkoda mi było czasu, żeby oglądać te puste "pokazówki". Podoba mi się twoje zdanie na ten temat. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna rutyna, masz świetny kanał na yt :D
  Zgadzam się :) Tak samo wydaje mi się, że podobnie było tym oblewaniem się wiadrem, ludzie to robili po to, bo ich inni nominowali i zapomnieli o tym, po co tak naprawdę nagrywa się ten filmik :(
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie,
  www.megmyfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. NA PRAWDĘ świetny wpis

  OdpowiedzUsuń
 7. hej czym robisz zdjecia na bloga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lustrzanką canon 1100d + obiektyw Taron 18-200 ;)

   Usuń
 8. gdzie kupiłas buty i spodenki ? :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwaga!
  Zanim przeczytasz rozróżnij krytykę od hejtowania ;)
  Wszystko fajnie, jesteś urocza i piszesz dobrego bloga. Ale dziewczyno! Przed kamerą jesteś bardzo nienaturalna. Udajesz kogoś kim nie jesteś. Kiedy kogoś oglądam to od razu widzę czy czuje się pewnie przed kamerą czy nie, czy zachowuje się naturalnie czy sztucznie. Niestety u Ciebie ta nienaturalność jest bardzo widoczna. Więcej luzu! :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.