LUDZIE w INTERNECIE

Coraz rzadziej tutaj zaglądam. Miało być lepiej, a jest coraz gorzej. Jednak postanowiłam sobie, że będę pisać, kiedy będę miała coś konkret...

Coraz rzadziej tutaj zaglądam. Miało być lepiej, a jest coraz gorzej. Jednak postanowiłam sobie, że będę pisać, kiedy będę miała coś konkretnego do powiedzenia, a nie żeby tylko pojawił się nowy post w terminie.

Dzisiaj chciałam opowiedzieć trochę o tych samych ludziach w internecie, a w rzeczywistości, albo raczej o samej sobie, gdyż nie chce wypowiadać się za innych.


Spędzając na prawdę wiele czasu na YouTube zaczęłam się zastanawiać jacy są ludzie w realu, których oglądamy na filmikach. Patrząc na to, że sama to robię, pomyślałam nad samą sobą. Od razu zdałam sobie sprawę, że muszę być nieźle sztuczna na moich filmach, skoro wiem, że nie jestem taka w prawdziwym życiu. Chociaż, jakby nad tym się dłużej zastanowić, EmiFlesh ma wszystkie cechy, które posiada Emilka, tylko po prostu jest to jedynie ułamek mojego charakteru. Na kanale ukazuję się, jako szalona, nieco dziecinna i pełna pozytywnej energii dziewczyna. Czy jestem taka? Tak, ale to tylko sangwiniczna część mnie. Jeśli czytaliście niedawny post z faktami o mnie, dobrze wiecie, że mam w sobie cechy każdego typu charakteru po trochu. 

Do czego zmierzam? W internecie ludzie próbują pokazać się z jak najlepszej strony. Nawet jeśli ktoś wydaje się bardzo naturalny, nie wierzę, że pokazuje całego siebie. Kreujemy siebie tak, aby odbiór nas był, jak najlepszy. Tworzymy taką wersję siebie, jaką sami chcielibyśmy oglądać. Mnie szczerze nie obchodzi, jaka jest osoba w realu, którą widzę na ekranie laptopa. Ważne, że szanuje osoby oglądające ją i osiąga to co chce, czym jest choćby rozśmieszenie ludzi, przekazanie im pewnych, ważnych informacji, czy przemówienie do rozumu jakąś mądrą gadką. 

Sądzę, że takie podejście do działalności w internecie jest całkowicie poprawne. Tylko pamiętajcie, "ta osoba", w której się ukazujemy nie może być kompletnym przeciwieństwem nas samych. Wymuszone udawanie kogoś, kim się nie jest po jakimś czasie i tak będzie widoczne.

5 komentarze

 1. Masz dużo racji, ludzie ukrywają siebie za pomocą internetu :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj masz całkowitą rację. YouTuberzy i blogerzy próbują pokazać się z jak najlepszej strony. Ale dobrze, że każdy z nich ma choć cząstkę swojego charakteru, który pokazuje w internecie. :)

  PIANKAOFSTYLE.BLOGSPOT.COM-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz rację. Myślę, że ten problem nie dotyczy jedynie blogerów i youtuberów, ale także użytkowników portalów społecznościowych. Tak naprawdę na facebooku każdy może stworzyć idealną wersję siebie, bo inni wyrabiają sobie zdanie na nasz temat głównie na podstawie zdjęć i wpisów. Często właśnie zbyt "idealne" osoby zwyczajnie nie wzbudzają zaufania, nadmiar zalet jest podejrzany. Nie to, że powinno się specjalnie świecić swoimi wadami, ale najlepiej znaleźć złoty środek i po prostu zastąpić iluzję normalnością :)

  OdpowiedzUsuń
 4. masz rację.....
  ludzie wolą ukrywać się pod maską innej osoby niż pokazać swój prawdziwy charakter....
  i nie jesteś sztuczna na swoich filmach. Jesteś naturalna i za to cię tak uwielbiam.
  pamiętaj. Pokazuj na swoich filmach swój prawdziwy charakter i nie ukrywaj się pod maską innej osoby. Na pewno wiele ludzi uwielbia cię za naturalność
  Nie zmieniaj sie i bądż sobą

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.