DAJ SIĘ POZNAĆ

Bycie dziewczyną jest bardzo dziwne. Chcemy i nie chcemy tej samej rzeczy w jednym czasie, Potrafimy śmiać się i płakać jednocześnie. K...


Bycie dziewczyną jest bardzo dziwne. Chcemy i nie chcemy tej samej rzeczy w jednym czasie, Potrafimy śmiać się i płakać jednocześnie. Kłócimy się z kimś, a po piętnastu minutach znowu normalnie rozmawiamy. Płeć przeciwna nazwałaby to po prostu PMS. W sumie wszystko sprowadzają do tego. Teraz może zdziwię męskich czytelników, ale nie - to nie zawsze jest to samo. Co oznacza więc, że dziewczyna zachowuje się czasami dziwnie, nienormalnie, po prostu nie jak ona?

Spotykasz się z grupką ludzi. Z każdym rozmawiasz, żartujesz. Ale jest jedna osoba w tłumie, którą traktujesz inaczej. Nawet tego nie chcesz, to samo z Ciebie wychodzi. Zainteresowanie kimś w głębszym znaczeniu jest jednocześnie bardzo trudne i stresujące. Lepiej się nie odezwać, aby nie palnąć czegoś głupiego? A może lepiej zagadać i nagle stracić wątek ze zdenerwowania...Nie. Już na prawdę większość wybierze pierwszą opcję. Kiedy już jednak przełamiemy te pierwsze lody czas na prawdziwą rozmowę. Jak się potoczy? To już zależy kompletnie od nas.Cel nr.1 ~ Rozmowa
Rozmowa w cztery oczy to najważniejsza i najbardziej skuteczna forma komunikacji. Przekazujemy przez nią miliony uczuć. Najważniejsze jest to, aby się nie denerwować. Stres staje się naszym największym wrogiem, gdy zaczynamy przedstawiać się komuś, jako nie my sami. Uwierzcie, że dobrze wiem o czym piszę. Jestem osobą, która już z tysiąc razy miała taką sytuację. Czasami mówiłam coś, a potem zastanawiałam się, jak to brzmiało  i czemu w ogóle tak powiedziałam. Więc pamiętajmy najważniejsze elementy rozmowy to zrelaksowanie i świeży umysł.

Cel nr. 2 ~ Poznanie
Rozmawiając z kimś dłużej poznajemy jego osobowość.  Gdy rozmówca jest szczery i widać, że miło się mu z nami rozmawia kształtujemy o nim opinię. Tak samo jest w drugą stronę, tylko wiadomo, że zdanie będzie inne na jego temat. 

Cel nr. 3 ~ Akceptacja
Po poznaniu kogoś lepiej, pojawiają nam się w głowie myśli "Lubię", "Nie lubię", "Może być", "Już mam jej/go dosyć". Dwie z tych opcji wiążą się z akceptacją drugiej osoby, co jest już wielkim sukcesem, bo to oznacza, ze nie przeszkadzają nam jej wady. 


To, że zachowujemy się czasami inaczej. To, że nie umiemy zacząć rozmowy bo nam się język plącze jest definicją naszego strachu. Każdy chce zwrócić na siebie uwagę, gdy z kimś rozmawia, a gdy jest to osoba, na której nam bardzo zależy staje się to jeszcze trudniejsze. Pamiętajmy więc, podczas rozmowy patrzymy komuś w oczy, a w głowie myślimy "Skup się na mnie". To rozproszy nasze lęki i wszystko będzie łatwiejsze.


3 komentarze

  1. piękne zdjęcia i super post :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny post, moim zdaniem piszesz coraz lepiej ♡ super zdjęcia ;D
    soniavanblog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.